BK AC: KASVO duidelijk van de partij!

BRUSSEL | 2-3/08/2025

Met een medaille van elke kleur en nog twee top 8-plaatsen kijken we terug op een geslaagd kampioenschap. Proficiat aan iedereen die zich wist te kwalificeren voor dit BK!

Op dag 1 van het BK AC kwamen al een aantal KASVO-atleten in actie. Reeksen lopen op een BK, het blijft toch iets speciaals. Zeker als je normaal gezien zonder problemen naar de finale kan. Maar hoe loop je deze dan? Snel, technisch, tactisch …moeilijk… want je mag het risico niet lopen je te misrekenen. Niet eenvoudig voor onze dames. Ilana was er achteraf nog even mee bezig maar kon met reekswinst op de 400mH door naar de finale. Een tactische reeks voor Laure die dan in de sprint werd beslist recht in haar kaarten. Met reekswinst mocht ook zij naar de finale. Bij Sterre ging het dan weer wat sneller in haar reeks van de 800m. Het zorgde ervoor dat ze haar PR kon aanscherpen naar 2.11.45.

Killian kwam na revalidatie terug aan de start van de 400m. Op het einde had hij nog wel wat over en eindigde in 47.82, wat goed was voor een 12de plaats in totaal. Op nu naar de IFAM van volgende week. Ook Anaïs kwam na revalidatie terug in actie en mocht tegen de wind opboksen op de 100m. Ze deed dit in 12.53.

Sten had in het hoogspringen op papier te maken met 2 tegenstanders die al over de 2m20 gingen. Maar er moet natuurlijk nog gesprongen worden en in de wind, koude bleek dat Sten de beste papieren had en zich zo tot Belgisch kampioen kon kronen met een sprong over 2m11. Proficiat allemaal!

Foto: Michiel Reyntjens

Dag 2 van een boeiend en sterk BK. Treasure kwam als eerste aan de start in het hinkstapspringen. Hij sprong naar een SB van 12m85 en pakte de 9de plaats.

Anaïs liep op de 200m een sterke bocht en beet zich vast in haar naaste tegenstandster. Ze kwam dicht tegen haar PR uit in 25.18.

Jaron kreeg een stevige kluif voorgeschoteld in de reeksen van de 200m. Hij liep een sterke bocht en probeerde nog een tijdje Simon Verherstraeten te volgen. Het bracht hem naar 21.36 en een plaats in de finale. In de finale zagen we hem vanuit baan 2 weer een heel sterk eerste stuk lopen. Op het einde kreeg hij het wat moeilijk en eindige in 21.38 wat hem de 8ste plaats opleverde. Het was de snelste 200m finale in de geschiedenis van het BK – dat wil wat zeggen over de evolutie van de sprint in ons landje.

Yelena wierp haar speer naar een mooie 38m50 en hiermee mocht ze door naar de laatste 8 en nog 3 extra worpen. Ook zij eindigde op een mooie 8ste plek.

Laure stond voor een stevige 800m-finale. Op vraag van Camille Laus werd er met een haas gelopen; Camille wilde graag eens onder die 2.01 raken waar ze nu al tijdje aan vast zat. Het ging dus verschroeiend snel. Laure bleef haar eigen tempo trouw en finishte sterk zoals we het van haar gewoon zijn. Ze pakte het brons in 2.04.05. En Camille Laus dan, hoor ik jullie vragen. Wel ook zij behaalde haar doel want ze dook met 1.59.96 voor het eerste onder de 2 minutengrens. Over de clubgrenzen heen zagen we afgelopen weekend ook nog zeer snelle en spannende finales op de 100m bij zowel de mannen als vrouwen. Tevens de 1m97 in het hoogspringen van Merel Maes was geweldig.

Tot slot mocht Ilana als laatste van de club het veld in. Ze liep weer een sterke 400mH – de laatste horde was even moeilijk – maar haar eindtijd was wel weer heel mooi 56.73. Hiermee pakte ze het zilver.

Verslag: Ilse Van Nerom