HEUSDEN-ZOLDER | 10/05/2026
KASVO zou KASVO niet zijn zonder spanning tot in de allerlaatste seconde. Onze cadetten en scholieren hebben opnieuw bewezen uit het juiste hout gesneden te zijn. Voor de vierde keer op vijf jaar tijd konden ze met een 10de plaats het behoud in de hoogste afdeling verzekeren! Dikke proficiat aan iedereen die hier een bijdrage voor heeft geleverd, elk puntje was opnieuw belangrijk! ![]()
![]()
Uitslagen | Foto’s (Tania Desutter)
Op 10 mei mochten onze cadetten en scholieren de clubkleuren verdedigen in Heusden-Zolder. De club had voor de verre verplaatsing een bus gehuurd. Zo’n 37 atleten, trainers en supporters konden om 6u30 dus gewoon ‘opstappen en gaan’. De iets minder wakkeren konden rustig verder slapen op de bus terwijl de rest van de groep babbelde, chillde of elkaars haar tot het perfecte BVV kapsel omtoverde.
Ter plaatse aangekomen zat de sfeer er direct in: clubkleuren op de wangen, een foto met de ASVO-beer, kijken waar welke disciplines doorgingen en vervolgens opwarmen voor de eerste nummers van de dag.
Terwijl Noor startte met kogelstoten,zagen we Marie-Roos vol vertrouwen hoogspringen. Haar 3e plaats in een dik PR van 1m56 leverde ons meteen veel punten op. Bij het verspringen speelde Andries ‘op safe’ en besloot zijn 4e poging over te slaan. Renske deed dit ook op de 400m horden en kon zo later op de dag de nodige punten sprokkelen op de 200m ‘tegen wind lopen’. Ook onze 100m-lopers (Audrey, Lika, Mano en Gijs) leverden een gevecht tegen de wind. Gijs slaagde er zelfs in om bij 3m/s tegenwind zijn PR evenaren. Dat belooft voor de rest van het seizoen.
Bij de 800m zagen we Tijl knokken voor elke meter en vocht Ilke tot op de meet met een atlete van FLAC voor elk punt. Ook Marcel liep een mooie race en beloonde zich met een PR. Nila verbaasde iedereen door “als spintster” een 800m in 2.29 te lopen. Trainer Marc liet prompt weten dat ze steeds mag aansluiten bij zijn trainingsgroep.
Bij het langste loopnummer van de dag zagen we heel wat mooie wedstrijden. Marith streed tussen de tweedejaars voor elk punt en ook Mélusine liep een goede wedstrijd. Cas liep maar liefst 19” sneller dan ooit en sprokkelde veel punten, terwijl Matisse met zijn gekende turbo in de laatste rechte lijn nog heel wat atleten inhaalde en knap als tweede finishte.
Ook onze werpers leverden mooie prestaties. Olivia en Jaro sprokkelden heel wat punten met knappe PR’s bij discus en kogel. Julie sloopte voor het eerst de 30m-grens bij het speerwerpen en ook Achilles hield zich prima staande tussen heel wat tweedejaars.
Op een BVV telt elk punt en bij de KASVO-cadetten en scholieren zijn er niet veel werpers. Gelukkig waren enkele atleten van de sprintgroep en de lange afstand bereid om zich aan een nummer buiten hun comfortzone te wagen. Dank je wel Lukas De Pauw, Sienna, Marith en Andries voor elk punt dat jullie verzamelden voor onze club met discus, speer en kogel.
Flo nam voor het eerst deel aan een wedstrijd en verzamelde de punten voor KASVO bij het verspringen. Lars zagen we zowel in de zandbak als bij het hoogspringen terug. Een mentale klik bij hoogspringen leverde hem een PR op. Ook Wolf (evenaring PR) zagen we zijn beste beentje voorzetten aan de hoogspringmat. Onze atleten die deelnamen aan polsstokspringen deden het eveneens prima. Niet elke club heeft deelnemers in deze discipline. Geen deelname = 0 punten. Bedankt Britt, Mathis en Milos voor de 26,5 punten die jullie bij elkaar sprongen!
De hoge horden waren in sommige reeksen een gevecht tegen de wind. Enkel Mathis genoot van iets minder tegenwind en liep maar liefst 1,5” sneller dan ooit. Ook bij de 200m was het opboksen tegen de wind in de laatste rechte lijn. Lukas Vercamst. slaagde er echter nog in om te versnellen dankzij het geroep van de supporters.
Op de 400m zagen we sterke prestaties: Kiara lukte een nieuw PR en Ruben vlamde in de laatste rechte lijn nog drie andere atleten voorbij. Dit geholpen door het gesupporter, of zeg gerust gebrul, van de andere ASVO-atleten aan de zijlijn.
Tijdens de dag sprokkelden onze atleten heel wat punten bij elkaar. Ouders en trainers bekeken regelmatig de tussenstand. Zouden we in de 1e afdeling blijven of toch degraderen? Trainster Kaat, die steeds optimistisch is, geloofde rotsvast in behoud. Het bleef echter spannend na elk nummer. We stonden steeds op de 10e of 11e plaats, wat net het verschil is tussen in de hoogste klasse blijven of degraderen.
Voor de laatste nummers, de aflossingen, bleek dat zowel onze club als FLAC exact evenveel punten hadden. Behoud of degradatie zou dus volledig afhangen van goede aflossingen. Op ‘safe’ spelen en eindigen voor FLAC bij elke aflossing was het doel. Maar wat maakten onze jongens en meisjes het spannend…. De cadetten meisjes van FLAC bleken sneller. Bij de scholieren meisjes liep er iemand net niet uit de baan en onze scholieren jongens riepen op tijd ‘WACHT’ bij een wissel. Uiteindelijk liepen alle aflossingen goed en bouwden we een 8-puntenkloof uit op FLAC. Behoud in 1e afdeling was verzekerd!
Dikke merci aan alle atleten die dit mogelijk maakten. Jullie zijn toppers! Ook een hele dikke merci voor Rune, Felicia en Nathan die speciaal voor aflossing of als reserve-atleet meegingen.
Als trainer/supporter was het fijn om te zien hoe iedereen zijn uiterste best deed voor onze club. Er werd enorm luid gesupporterd, technische tips uitgewisseld, extra geoefend op aflossingen,… Dit alles zorgde ervoor dat iedereen net dat beetje extra kon vechten voor elk punt. Daarnaast werd er natuurlijk ook heel wat gebabbeld, gechilld, gelachen en zelfs gestudeerd. De sfeer in de groep was prima!
Dank je wel trainers voor de voorbereiding en opvolging ter plaatse. Planning opstellen, materiaal meenemen, volgordes vervangen, atleten wisselen van nummer, zorgen dat iedereen op tijd opwarmt, wedstrijdreglementen dubbelchecken, maken dat werpmateriaal gewogen en teruggevonden wordt,… Het was ongetwijfeld een iets minder “chille” namiddag dan sommigen denken.
Dank je wel ouders en supporters om de verre verplaatsing te maken, te zorgen voor een goede sfeer en af en toe te stressen in plaats van de atleten. Jullie steun is goud waard.
Tot slot nog enkele wist je datjes uit Heusden Zolder:
Wist je dat:
- er zo veel prestaties waren, dat deze niet in het verslag passen. Benieuwd naar élke prestatie van elke KASVO-atleet? Check dan zeker de uitslagen op https://www.atletiek.nu/wedstrijd/uitslagen/44551/
- er atleten zijn die 5 minuten voor de start van hun wedstrijd nog rustig wandelen aan de overkant van de piste? Ouders en trainers zijn op zo’n moment lichtjes in paniek…
- trainster Kaat het leuk vindt om lessen op te vragen? Goede toetsen na een BVV kunnen dus zeker.
- sommige ouders zich verschuilen achter de ASVO-beer als het te spannend is om te kijken naar een aflossing?
- onze club het luidst supporterde, of zeg gerust brulde, van allemaal?
- in Limburg het wedstrijdreglement blijkbaar anders geïnterpreteerd kan worden? Dank je wel bestuursleden en Mieke om hierin duidelijkheid te scheppen.
- de scholieren jongens zo snel liepen dat de piste daverde tijdens de 200m?
- de bus opvallend stiller was tijdens de terugrit? Een box zorgde ervoor dat het niet té stil werd 🙂
Verslag: Hedwig Van Schaeren
| Plaats | Club | Punten |
| 1 | Daring Club Leuven Atletiek | 476,5 |
| 2 | Regio Oost-Brabant Atletiek | 464 |
| 3 | AV Lokeren | 442,5 |
| 4 | STAX Gent | 421,5 |
| 5 | AV Toekomst | 383,5 |
| 6 | Looise AV | 365,5 |
| 7 | Houtland AC | 356 |
| 8 | KAAG Atletiek | 322,5 |
| 9 | AV Lyra-Lierse | 309 |
| 10 | KASV Oudenaarde | 269 |
| 11 | Flanders AC | 261 |
| 12 | AC Deinze | 257 |




















