Wedstrijdvorm PUP/MIN

Voor de pupillen en miniemen zullen de wedstrijden er vanaf de start van het nieuwe seizoen op 01/11/2025 ietwat anders uitzien. Atletiek Vlaanderen introduceert een vernieuwde competitieformule voor deze twee categorieën.

Enkele jaren na de competitiehervorming bij de kangoeroes en benjamins, zijn nu de pupillen en miniemen aan de beurt. Het doel van de hervorming: een competitie die korter, actiever en meer op de beleving van jonge atleten, ouders, trainers en jury afgestemd is.

Op organisatorisch vlak springt vooral de beperking van deelnames aan maximaal 4 proeven per meeting in het oog. Ook de reglementaire uitvoering van bepaalde disciplines is gewijzigd. Om alle betrokkenen (jury, atleten, trainers, ouders,…) wegwijs te maken is er een infopagina ‘hervorming competitie PUP-MIN’ aangemaakt met daarin ook een korte informatievideo. 

Op de website van Atletiek Vlaanderen kan je het volledige competitiereglement nalezen.